Aktualności

Nowinki ze świata fotowoltaiki. Znajdziesz tu m.in. aktualności związane z tematem instalacji fotowoltaicznych w Polsce czy też bieżące informacje na temat programów dofinansowania.

15 Marca 2021

Fotowoltaika dla rolników w 2021 roku

Autor: ProEko

Fotowoltaika a odliczenia od podatku rolnego

Niska cena fotowoltaiki dla rolników? To możliwe. Rolnicy indywidualni mogą skorzystać z programu dofinansowania dedykowanego rolnikom.

Jesteś rolnikiem indywidualnym? Posiadasz grunt rolny (na własność lub w dzierżawie)? Jeśli tak, to po wybudowaniu instalacji fotowoltaicznej możesz jej koszt odpisać od podatku rolnego.

Rolnik płaci mniej za fotowoltaikę

W roku 2021 podatek od gruntów rolnych wynosi 146,38 zł za 1ha. Posiadając 50 hektarów, podatek wyniesie ponad 7 tysięcy złotych. Inwestycja w fotowoltaikę jest wyższa, dlatego koszty instalacji fotowoltaicznej dla gospodarstwa rolnego można odliczać przez 15 lat. Skontaktuj się z naszym doradcą, aby poznać więcej szczegółów.

Premia remontowa dla gmin

Obecnie o wsparcie mogą ubiegać się osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe z większościowym udziałem osób fizycznych, spółdzielnie mieszkaniowe oraz towarzystwa budownictwa społecznego. W ustawie przewidziano premie remontowe dla gmin, w wysokości 50% wartości realizowanych przedsięwzięć remontowych w budynkach, w których znajdują się lokale komunalne. W przypadku, gdy budynki komunalne wpisane są do
rejestru zabytków lub znajdują się na terenie wpisanym do tego rejestru, premia będzie wynosić 60% kosztów przedsięwzięcia.


Chcesz przejść na zieloną stronę mocy?