Aktualności

Nowinki ze świata fotowoltaiki. Znajdziesz tu m.in. aktualności związane z tematem instalacji fotowoltaicznych w Polsce czy też bieżące informacje na temat programów dofinansowania.

15 Marca 2021

Fotowoltaika dla firm w 2021 roku

Autor: ProEko

Czy wiesz, że w Polsce 4GW produkowanej mocy pochodzi z odnawialnych źródeł energii?
Szacuje się, że w ciągu najbliższych 10 lat udział ten może wynieść 7GW. Zachęca się przedsiębiorców do budowy instalacji fotowoltaicznych i uzyskania niezależności energetycznej. Jak fotowoltaikę mogą dofinansować firmy?

Program Energia Plus

Pod koniec roku 2020 wystartował Program Energia Plus dla fotowoltaiki. Jeszcze do 17 grudnia 2021 (bądź do wyczerpania się środków) potrwa nabór wniosków.

Czym jest Program Energia Plus dla firm? To pożyczki dla przedsiębiorców na preferencyjnych zasadach. Firmy mogą dostać nawet 300 mln złotych na 15 lat. Więcej informacji o tym programie znajdziesz na stronie NFOSIGW - kliknij tutaj.

Fotowoltaika a programy gminne dla firm

Samorządy wspierają rozwiązania fotowoltaiczne! Czy wiesz, że np. we Wrocławiu od 1 marca 2021 roku firmy mają możliwość odliczenia kosztów montażu paneli fotowoltaicznych od podatku od nieruchomości? Skontaktuj się z nami, aby poznać więcej możliwości finansowania Twojej fotowoltaiki PROEKO.

Chcesz przejść na zieloną stronę mocy?